Str. Nicolae Titulescu Nr. 163, Agigea, Constanța
0241 742940, 0726249309, 0747109930

Practici studențești-traininguri-școli de vară

Datorită poziției sale, Stațiunea Biologică Marină “Prof. Dr. Ioan Borcea” Agigea reprezintă punctul ideal pentru desfășurarea activităților educaționale în teren. Proximitatea față de siturile de importanță istorică, geologică, diversitatea habitatelor și a speciilor de floră și faună din Dobrogea continentală, Delta Dunării și Marea Neagra reprezintă punctele cheie pentru realizarea practicilor studențești, a școlilor de vară și a workshopurilor.

Stațiunea are asigurate conexiuni rapide la transportul local, național și internațional pin legătura cu autostrada A2 (București-Constanța), varianta ocolitoare a orașului Constanța (A4), Portul Constanța-Agigea și Aeroportul Internațional “Mihai Kogălniceanu”.